Portfolio

Chrocht! Seriál

https://www.televizeseznam.cz/porad/chrocht

Animovaný seriál Chrocht! vznikl pro televizi Stream v roce 2017. Oslovil mne producent Lukáš Záhoř, se kterým jsem spolupracoval na seriálu Krysáci. Záměr byl vypustit do éteru něco ostřejšího než byla tehdejší běžná televizní produkce. Lukáš o mne věděl, že jsem už od vysoké školy  připravoval seriál o lidské tragédii a nastal čas, kdy se tyto dva záměry měly propojit. 

Samotný nápad na seriál vznikl v hluboké minulosti na chatě u Petra Kunčíka. Spolu s Vojtou Tělupilem (scénárista) jsme dali dohromady první nápady na seriál, který ukazuje tragédii lidského ega. Tento nápad jsem dále rozpracoval a využil při studiu animace na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Během studia vzniklo proto několik krátkých filmů které měly jedno společné: Prase. Na videích jsem si otestoval různé výtvarné postupy a techniky, kterýma by se měla výroba seriálu ubírat. Díky skvělému učitelskému vedení jsem mohl toto téma libovolně rozvíjet. Studium jsem nakonec paradoxně zakončil magisterskou prací "Prase v animovaném filmu" pod vedením profesora animace Rudolfa Urce z Bratislavy. 

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

Proč prase?

protože prase je ideálním zvířecím představitelem lidského ega. V lidské zkušenosti je vztah člověka a prasete velmi ambivalentní. Na jednu stranu je to nečisté zvíře, symbol špíny, nálepka toho, kdo je na kilometry vzdálen slušnosti a čistotě. Na stranu druhou, vepřové řízečky, párečky, každý den paštička, šunčička či jitrničky, kožené sedačky, kožená bundička nebo kabelčička... Lidé nemají rádi, když jim kdokoliv nastavuje zrcadlo, navíc, když v zrcadle vypadá jako prase. Seriál proto zůstal i pro spoustu lidí nepochopen a stal se terčem hejtů a nenávistných projevů na internetu. Mimochodem na ČSFD má seriál jedno z nejhorších hodnocení:)

Na seriálu se podíleli:
Lukáš Záhoř - výkonný producent

Vojta Tělupil - scénář

Robert Slezák - zvuk

Lenka Mohelníková - animace

Lenička Výmolová - výtvarná příprava