Portfolio

Plakáty & samolepky atd.

Plakáty jsou speciální umělecká forma. Spojují informaci a design, který upoutává k informaci pozornost. Plakát je nositelem poslání, postoje nebo atmosféry. Většina mých plakátů má svoji fyzickou verzi v namalovaném obrazu nebo kresbě. 

 

"Nekorektní je píčovina"

Heslo "nekorektní" jsem začal pro svoji tvorbu používat v době, kdy médii probíhalo spousta kauz o korektnosti či nekorektnosti různých výroků různých papalášů a politiků. Pozornost je přesměrována na stupidní korektnost a není zaměřena na skutečné trable. Pro mne jsou sprostá slova a nekorektní výrazy symbolem lidské tvořivosti, ventilů uvolnění a poezie. Vždy záleží na kontextu a energii, v jaké jsou tyto slova vyřčena.

Všiml jsem si, že záleží na míře uvolnění každého člověka, který k plakátům a samolepkám přistupuje. Lidé, mající stažené prdele kvůli přísné výchově nebo nutkavé potřebě všeho čistého, slušného a správného, mají s tímto typem tvorby velký problém. Lidé uvolnění, s nadhledem a respektem se baví.

Můj tata byl za komančů tzv. písmomalíř, což by se dalo přeložit jako zaměstnanec reklamní agentury, ale tehdá ještě bez řezacích plotrů, počitačů, fólií a západních vychytávek. Od malička jsem mu čuměl přes rameno, když psal každý měsíc plakáty na místní zábavu nebo výstavu drobného zvířectva. Líbilo se mi, jak tvořil a tímto směrem jsem se ve své volné tvorbě vydal také.

Lehce jsem to ale upgradoval :)

bublina_jsem svine
bublina_jsem svine

press to zoom
bublina zitra
bublina zitra

press to zoom
bublina a komu
bublina a komu

press to zoom
bublina_jsem svine
bublina_jsem svine

press to zoom
1/18